بهترین توزیع لینوکس

در این مقاله ، بهترین راه حل کدام لینوکس برای مبتدیان بهتر است خواهیم پرداخت. این به کاربران جدید لینوکس کمک می کند تا اولین توزیع خود را انتخاب کنند.بیایید با این مسئله روبرو شویم ، لینوکس می تواند پیچیدگی عظیمی را برای کاربران جدید ایجاد کند. اما پس از آن ، این خود لینوکس نیست که این پیچیدگی را به همراه می آورد. در عوض ، این عامل “جدید بودن” است که باعث این امر می شود.

خدمات مرتبط : خدمات کامپیوتری

اما اولین بار که با لینوکس را تجربه کردم ، حتی نمی دانستم چه کاری باید انجام دهم . من آن را دوست داشتم اما در ابتدا بسیار سخت بود که از ویندوز به لینوکس کوچ کنم.نمی دانستم از کجا شروع می تواند کرد. مخصوصاً برای کسی که تا به حال فقط از ویندوز استفاده کرده باشد.

بهترین توزیع های لینوکس برای سال ۲۰۲۰

لینوکس بیش از یک سیستم عامل است. این یک ایده است که در آن همه با هم رشد می کنند و برای همه چیز وجود دارد. علاوه بر این ، توزیع هایی وجود دارد که به ویژه نیازهای تازه واردان را تأمین می کند. بنابراین در اینجا چند راهکار لینوکس برای مبتدیان ارائه شده است.

در این مقاله به بررسی بهترین توزیع های لینوکس پرداخته و تفاوت نسخه های مختلف لینوکس را خواهیم گفت. جهت یافتن اینکه کدام نسخه لینوکس بهتر است لازم است در ابتدا با نسخه‌های مختلف لینوکس بیشتر آشنا شویم و سپس از بین توزیع های لینوکس بهترین سیستم عامل لینوکس را انتخاب کنیم.

۱٫ لینوکس ابونتو Ubuntu

اگر لینوکس را در اینترنت تحقیق کرده اید ، بسیار محتمل است که اوبونتو را پیدا کرده اید. اوبونتو یکی از توزیع های پیشرو لینوکس است. همچنین این مسیر مناسب برای شروع سفر به لینوکس است.

اوبونتو به عنوان لینوکس برای انسانها برچسب گذاری شده است. اکنون ، به این دلیل است که اوبونتو تلاش زیادی برای استفاده جهانی کرده است. برای استفاده از اوبونتو نیازی نیست که از نظر فنی دانش خواصی داشته باشید. این مفهوم زحمت خط لینوکس = فرمان را می شکند. این یکی از نقاط مهم به علاوه اوبونتو است که امروز به آنجا رسیده است.اوبونتو یک روش نصب بسیار مناسب را ارائه می دهد. نصب کننده انگلیسی ساده صحبت می کند (یا هر زبان اصلی که می خواهید). حتی می توانید قبل از طی مراحل نصب ، اوبونتو را امتحان کنید.

خدمات مرتبط : نصب نرم افزار در محل

رابط کاربری اوبونتو GNOME نامیده می شود. به همان اندازه ساده و مولد است. با فشار دادن کلید Windows می توانید هر چیزی را از برنامه ها تا فایلها جستجو کنید. آیا راهی وجود دارد که بتوانید این کار را ساده تر کنید؟مشکلی در مورد نصب درایور وجود ندارد زیرا اوبونتو با یک ردیاب سخت افزاری وجود دارد که درایورهای بهینه را برای رایانه شما شناسایی ، بارگیری و نصب می کند. همچنین ، نصب با تمام نرم افزارهای اساسی مانند پخش کننده موسیقی ، پخش کننده ویدیو ، یک مجموعه اداری و بازی برای مدتی انجام می شود.

اوبونتو از مستندات عالی و پشتیبانی جامعه برخوردار است. انجمن های اوبونتو و Ask Ubuntu تقریباً در همه ابعاد در مورد اوبونتو ، از کیفیت قابل توجهی پشتیبانی می کنند. بسیار محتمل است که به هر سؤالی که ممکن است از قبل پاسخ داده شود ، بسیار محتمل باشد. و پاسخ ها دوستانه مبتدی هستند.

دانلود ابونتو  ۱۹٫۱۰

۲٫ لینوکس مینت Mint Cinnamon

سالهاست که لینوکس مینت توزیع شماره یک لینوکس در distrowatch است. من باید بگویم تاج و تخت شایسته است. نعناع لینوکس یکی از موارد دلخواه شخصی من است. این ظریف ، برازنده است و یک تجربه محاسبات برتر (خارج از جعبه) را ارائه می دهد.

Linux Mint از محیط دسک تاپ دارچین بهره می برد. کاربران جدید لینوکس که هنوز در حال آشنایی با نرم افزار لینوکس هستند ، دارچین را بسیار مفید می یابند. همه نرم افزارها به راحتی قابل دسترسی در زیر دسته بندی می شوند. اگرچه این چیزی از ویژگی های ذهن آور نیست ، اما برای کاربران جدیدی که اسم نرم افزار Linux را نمی دانند ، این یک امتیاز عالی است.

Linux Mint سریع است.

در رایانه های قدیمی عملکرد خوبی دارد. Linux Mint بر اساس پایه سنگی اوبونتو ساخته شده است. از همان مخزن نرم افزار Ubuntu استفاده می کند. درباره مخزن نرم افزار اوبونتو ، اوبونتو نرم افزار را برای استفاده عمومی فقط پس از آزمایش گسترده تحت فشار قرار می دهد. این بدان معناست که کاربران مجبور نخواهند شد با خرابی ها و اشکالات غیر منتظره ای که برخی از نرم افزارهای جدید مستعد آن هستند مقابله کنند ، که این امر می تواند یک واقعیت واقعی برای کاربران جدید لینوکس نباشد.

دوستداران ویندوز ۷ که واقعاً در جاهایی قرار ندارند که مایکروسافت اگر با ویندوز ۱۰ سر می زنند ، Linux Mint را دوست داشتنی بدانند. دسکتاپ Linux Mint تقریبا شبیه دسک تاپ ویندوز ۷ است. نوار ابزار مشابه ، منوی مشابه ، نمادهای سینی مشابه همه ساخته شده اند تا کاربران ویندوز را کاملا در خانه احساس کنند.

من شخصاً به احتمال زیاد لینوکس مینت را به شخصی که تازه وارد دنیای لینوکس است پیشنهاد می کنم زیرا Linux Mint به اندازه کافی کاربران را تحت تأثیر قرار می دهد تا آنها را بپذیرند. برای من ، لینوکس مینت باید برای اولین بار در بین لیست لینوکس برای مبتدیان باشد.

۴- سیستم عامل ابتدایی Elementary OS

از آنجایی که ما به کاربران ویندوز نگاهی به علائم لینوکس انداختیم ، اجازه دهید چیزی برای کاربران MacOS نیز تغییر ندهیم. سیستم عامل ابتدایی خیلی سریع به شهرت رسید و اکنون به لطف ذات زیبایی شناختی آن ، همیشه در لیست برترین فروشگاه ها قرار دارد. الهام گرفته از ظاهر MacOS ، سیستم عامل ابتدایی یکی از زیباترین توزیع های لینوکس است.

elementaryos 5.1 750x422 - بهترین توزیع های لینوکس برای مبتدیان

سیستم عامل ابتدایی یکی دیگر از سیستم عامل های مبتنی بر اوبونتو است که به معنای خود سیستم عامل بی تردید پایدار است. سیستم عامل ابتدایی دارای محیط دسک تاپ Pantheon است. بلافاصله می توانید شباهت را با دسک تاپ MacOS مشاهده کنید. این یک مزیت برای کاربران MacOS است که به لینوکس سوئیچ می کنند زیرا با دسکتاپ بسیار راحت هستند و این امر واقعاً روند مقابله با این تغییر را آسان می کند.

این منو طبق تنظیمات برگزیده کاربر ساده و قابل تنظیم است. سیستم عامل صفر مزاحم است ، بنابراین شما واقعاً می توانید روی کار خود تمرکز کنید. این نرم افزار با تعداد بسیار کمی نرم افزار از پیش نصب شده همراه است. بنابراین ، هر کاربر جدید با نفخ زیاد دفع نخواهد شد. اما سلام ، این همه چیزهایی را که شما نیاز دارید خارج از جعبه است.

برای نرم افزارهای بیشتر ، سیستم عامل ابتدایی AppCenter منظمی را ارائه می دهد. بسیار در دسترس و ساده است. همه چیز در یک مکان می توانید تمام نرم افزارهای مورد نظر خود را بدست آورید و با کلیک بر روی آن ارتقاء دهید. تجربه عاقلانه ، سیستم عامل ابتدایی واقعا یک نرم افزار عالی است. قطعاً آن را امتحان کنید.

۵-  لینوکس مینت میت Linux Mint Mate

تعداد زیادی از افرادی که به لینوکس مراجعه می کنند به دنبال احیای رایانه های قدیمی تر هستند. با ویندوز ۱۰ ، بسیاری از رایانه هایی که دقیقاً چند سال پیش مشخصات مطلوبی داشتند ، ناکارآمد شدند. یک google سریع به شما پیشنهاد می کند که لینوکس را در چنین رایانه هایی نصب کنید. به این ترتیب ، می توانید آنها را برای آینده نزدیک به علامت بزنید.  Linux Mint Mate اگر به دنبال چیزی برای اجرای رایانه های قدیمی خود هستید ، این لینوکس سنگین است.

Mint یک توزیع لینوکس بر اساس Ubuntu است، که از همان repository های Ubuntu هم استفاده می‌کند، بنابراین Package های نرم‌افزاری مشابهی برای هر دو، در دسترس می‌باشد. بصورت کلی mint یک توزیع جانبی است، که تمرکز زیادی روی codec های رسانه‌ای داشته است که Ubuntu آنها را بصورت پیش‌فرض، در توزیعات خود قرار نداده است.

Linux Mint Mate

بسیار سبک و با کارآیی با منابع است اما هنوز هم مخلوط جالبی است. این نرم افزار می تواند به راحتی روی رایانه هایی که قدرت عضلانی کمتری دارند اجرا شود. محیط دسک تاپ با زنگ ها و زوزه ها همراه نیست. اما به هیچ وجه از لحاظ عملکردی نسبت به سایر محیطهای رومیزی پایین نیست. سیستم عامل غیرقابل نفوذ است و به شما امکان می دهد بدون اینکه در راه خود قرار بگیرید ، یک تجربه محاسبات تولیدی داشته باشید.

مجدداً ، Linux Mint Mate مبتنی بر اوبونتو است و از مزیت انبار بزرگ نرم افزار جامد اوبونتو بزرگ برخوردار است. با حداقل تعداد نیازهای از پیش نصب شده همراه است. نصب آسان و تنظیم تنظیمات درایور در دسترس است.

می توانید Linux Mint Mate را حتی در صورت داشتن ۵۱۲ MB RAM و ۹ گیگابایت فضای دیسک سخت (هرچه شایستگی بیشتر باشد) اجرا کنید.محیط دسک تاپ Mate بسیار ساده است که بدون استفاده از پیچ و تاب در داستان استفاده می شود. این واقعاً یک نکته عالی برای مبتدیان Linux است. دلیل بیشتر برای امتحان کردن Linux Mint Mate.

۶٫ لینوکس مانجارو Manjaro Linux

Manjaro یک توزیع Linux مبتنی بر Arch است که از Pacman به عنوان مدیر بسته اصلی خود استفاده می کند. distro با انتخاب محیط دسک تاپ از جمله Xfce ، KDE Plasma 5 و GNOME Shell نیز موجود است.

اکنون منجارو همان چیزی است که “آزادی نورد” نامیده می شود. این بدان معناست که شما یک بار آن را نصب کرده و سپس به روزرسانی های خود را برای اجرای نسخه “آخرین” ادامه دهید

به گفته این ، این اغتشاش نقاط عطفی را ایجاد می کند (اگر بخواهید به این موارد فکر کنید) اگر برخاستید) ، بلند شدن و دویدن راحت تر است.

لینوکس مانجارو

Manjaro 18.1 “Juhraya” یک بار چنین نسخه ای بود که در سپتامبر برای استقبال مثبت صادر شد.Manjaro 18.1 با یک برنامه GUI جدید به نام buah ارسال می شود که مدیریت اسنپ و Flatpak را در کلیه نسخه های اصلی آسانتر می کند. همچنین صفحه نمایش جدید انتخاب مجموعه اداری وجود دارد که به کاربران اجازه می دهد تا بین نیازهای بهره‌وری خود ، بین LibreOffice و FreeOffice Softmaker را انتخاب کنند.

به روزرسانی های موفقیت آمیز نقطه ، که جدیدترین آنها Manjaro 18.1.4 است ، ضمن کاهش تعداد به روزرسانی های بعد از نصب مورد نیاز ، از این ویژگی دیگر استفاده کرده اند.

همچنین نکته قابل توجه پشتیبانی عالی Manjaro از تراشه های ARM 64 بیتی است. این امر باعث می شود که distro یک سیستم عامل جایگزین مناسب برای کاربران لپ تاپ PineBook یا PineBook Pro Linux باشد.

خوب. هر کاربر طولانی مدت لینوکس می گوید هدایت یک تازه وارد حتی در جهت کلی Arch Linux یک گناه است. اما منو بشنوم

Arch به دلیل روش نصب بسیار پیچیده آن ، لینوکس فقط متخصصان در نظر گرفته شده است. Manjaro و Arch Linux یک اصل مشترک دارند. اما در همه موارد تفاوتهای زیادی با هم دارند.

manjaro 18.1.0 desktop screenshot 750x449 - بهترین توزیع های لینوکس برای مبتدیان

Manjaro Linux روش نصب بسیار دوستانه و مبتدی را دارد. بسیاری از موارد مانند نصب درایور با استفاده از “تشخیص سخت افزار” به صورت خودکار انجام می شود. مانجارو بدون هیچ مشکلی درایور سخت افزار را نادیده می گیرد که بسیاری از موارد دیگر لینوکس را عذاب می دهد. و حتی اگر با هر مشکلی روبرو باشید ، مانجارو از پشتیبانی شگفت انگیز جامعه برخوردار است.

Manjaro مخزن نرم افزار مخصوص به خود را دارد که جدیدترین نرم افزار را حفظ می کند. در حالی که ارائه به روز نرم افزار به کاربران یک اولویت است ، ثبات تضمین شده به هیچ وجه به خطر نمی افتد. این یکی از تفاوت های اصلی بین Arch و Manjaro است. Manjaro نسخه های بسته را به تاخیر می اندازد تا اطمینان حاصل کند که آنها کاملاً پایدار هستند و هیچگونه رگرسیون ایجاد نمی شود. همچنین می توانید به انبار Arch Arch در Manjaro دسترسی داشته باشید ، بنابراین هر چیزی و هر آنچه شما نیاز دارید ، همیشه در دسترس است.

Manjaro Linux در XFCE ، KDE ، Gnome ، Cinnamon و میزبان محیط های دسک تاپ بیشتر قرار دارد. وب سایت رسمی را بررسی کنید.

دانلود لینوکس مانجارو

لینوکس فدورا Fedora

اجازه ندهید نام احمقانه این مزاحم شما را فریب دهد. بسته به نیاز شما یک سیستم عامل انعطاف پذیر با سه گزینه جداگانه است. یک ایستگاه کاری ، سرور و نسخه ابری محور همه در دسترس هستند و نسخه ایستگاه کاری دارای چنگالهای بیشتری برای نیازهای خاص مانند بازی ، طراحی و حتی رباتیک در میان چندین مورد دیگر است. فدورا در درجه اول از رابط GNOME استفاده می کند ، اما نسخه هایی با استفاده از محیط دسک تاپ مختلف در دسترس هستند.

fedora01 720x720 - بهترین توزیع های لینوکس برای مبتدیان

فدورا به خاطر داشتن به روزرسانی های مکرر نسخه ، گاهی اوقات هفته ها یا ماه ها با هم ، آخرین برنامه ها و ویژگی های موجود برای سیستم های لینوکس را دارد. این امر باعث می شود که distro برای کسانی که محصولات جدید را آزمایش می کنند به دلیل چرخه کوتاه بین نسخه ها ، اعتماد به نفس کمتری ایجاد کند و خطر ایجاد ناپایدار را افزایش دهد. با این حال ، برای کسانی که می خواهند در آستانه پیشرفت توسعه لینوکس باشند ، بسیار عالی است.

دانلود لینوکس فدورا Download Fedora Workstation 31

لینوکس دبیان Debian

debian 8 0 720x720.png?ver=1 - بهترین توزیع های لینوکس برای مبتدیان

Debian یکی از طولانی ترین راهکارهای ماندگار لینوکس است ، که برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ منتشر شد. از آن زمان ، این مجموعه به عنوان چارچوب بسیاری از موارد دلخواه دیگر – یعنی اوبونتو و نعناع – که متعاقباً برای الهام بخشیدن و اطلاع رسانی به موارد دلخواه دیگر فعالیت کرده اند ، انجام داده است. دبیان چیزی از “پدربزرگ و مادربزرگ” تحولات امروز آشکار است. نسخه مدرن دبیان نسخه هایی را با محیط دسک تاپ مختلف ارائه می دهد که با آن یکپارچه شده است ، گرچه GNOME رابطی است که از ابتدا پشتیبانی می شود.

دبیان هم برای ایستگاههای کاری و هم برای سیستمهای سرور انتخابی عالی است. نسخه ایستگاه کاری دارای برنامه های از پیش نصب شده مانند گزینه فتوشاپ ، GIMP است. مرورگر اینترنت Iceweasel؛ پردازنده کلمه LibreOffice؛ و پخش کننده رسانه VLC. دبیان بسته به میزان نگهداری و / یا آزمایش شما می خواهید در سیستم عامل خود سه شعبه در دسترس ، “ثابت” ، “آزمایش” و “ناپایدار” در دسترس داشته باشید.

لینوکس آنتراس Antergos

antergos 720x720 - بهترین توزیع های لینوکس برای مبتدیان

شعار با این تحریف این است که همیشه تازه است ، و هرگز یخ زده نیست. این بدان معناست که در چرخه توسعه “انتشار نورد” قرار دارد ، بنابراین مجبور نیستید در صورت موجود بودن ، ساختهای جدید را بارگیری و نصب کنید. این همچنین شامل تمام برنامه های کاربردی بسته بندی شده با Antergos می شود ، بنابراین شما با نرم افزاری منسوخ کار نمی کنید. Antergos یکی دیگر از چنگال های Arch Linux است که هدف آن قدرتمند و در عین حال دوستانه و زیبا است.

در خارج از جعبه ، Antergos یک سیستم آماده استفاده قرار می دهد ، بنابراین می توانید به سرعت به موسیقی گوش دهید ، وب را پاک کنید و موارد دیگر. و مانند Manjaro ، “طعم” های مختلفی را برای انتخاب  می کند ، اگرچه در این حالت شش مورد دارید که هرکدام برای ترجیح بصری متفاوت (GNOME ، Cinnamon ، KDE ، XFCE ، MATE و Openbox) طراحی شده اند. Antergos به عنوان یکی از اشیاء دلپذیر مبتنی بر لینوکس شناخته می شود و اگر تازه وارد لینوکس باشید ، مکان مناسبی برای شروع است.

Solus

solus budgie ui 720x720 - بهترین توزیع های لینوکس برای مبتدیان

Solus یک راه انداز لینوکس است که برای همه ساخته شده است و در پایان سال ۲۰۱۵ راه اندازی شده است. این محصول از ابتدا با در نظر داشتن کاربر کلی دستگاه ساخته شده است و در طی دو سال گذشته تبدیل به یکی از دزدگیرهای بسیار پر کاربرد شده است. می توانید از بین سه رابط دسک تاپ (Budgie ، GNOME ، MATE) استفاده کنید

و از Firefox ، Thunderbird و سایر نرم افزارهایی که قبلاً در دستگاه مبتنی بر Windows خود استفاده کرده اید ، استفاده کنید. این حتی یک راه حل عالی برای بازی است ، با توجه به اینکه از تعدادی از کنترل های بازی و کنترل کننده ها به طور مستقیم خارج از جعبه پشتیبانی می کند.

Zorin لینوکس زورین

zorin linux 720x720 - بهترین توزیع های لینوکس برای مبتدیان

در اینجا یکی دیگر از توزیع های لینوکس برای جایگزینی Windows و MacOS وجود دارد. در حقیقت ، حتی اگر مبتنی بر اوبونتو باشد ، Zorin رابط های بصری را ارائه می دهد که از این سیستم عامل های خاص تقلید می کنند ، بنابراین شما احساس نمی کنید که در حال ورود به قلمرو ناشناخته هستید. این نرم افزار به منظور سهولت در انتقال شما از ویندوز و MacOS طراحی شده است که صریحاً بزرگترین نقطه فروش آن است. خوشبختانه ، distro تمامی مزایای لینوکس را شامل می شود ، از جمله یک محیط امن و یک تجربه محاسباتی با کارایی بالا.

openSUSE اپن سوس

opensuse01 720x720 - بهترین توزیع های لینوکس برای مبتدیان

openSUSE یکی دیگر از توزیعهای رایج است ، به دلیل انعطاف پذیری رابط کاربری و نصب ساده فایل. openSUSE از برنامه ای بنام YaST استفاده می کند ، که در اصل پورتالی است که از طریق آن می توانید رایانه خود را تنظیم کرده و تنظیمات خود را به دلخواه خود تغییر دهید. YaST نصب تعداد زیادی رابط دسکتاپ محبوب را آسان می کند – همه چیز از KDE و LXDE ، گرفته تا Gnome ، Mate و چند مورد دیگر. این رابط ها حتی می توانند به طور هم زمان از طریق YaST نصب شوند و در پرواز به یکدیگر و از روی آن تغییر کنند.

YaST همچنین اضافه کردن برنامه های شخص ثالث را با نصب سریع و یکبار کلیک می کند. سرانجام ، openSUSE شامل ویژگی هایی به نام Tumbleweed است که سیستم و برنامه های شما را بطور خودکار بروزرسانی می کند تا سیستم شما همیشه به روز باشد. بارگیری OpenSUSE رایگان است ، اما یک افزودنی فیزیکی پولی نیز وجود دارد که شامل پشتیبانی نصب ۹۰ روزه است.

انتخاب شما برای بهترین راه حل های لینوکس برای مبتدیان چیست؟

ممکن است لینوکس دارای یک منحنی یادگیری باشد ، اما این چیزی نیست که کسی تا به حال پشیمان شود. پیش بروید و یک ISO را ببینید و لینوکس را بررسی کنید. اگر از قبل کاربر لینوکس هستید ، این مقاله را به اشتراک بگذارید و به کسی کمک کنید که در این فصل عاشق لینوکس شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *