افزایش سرعت کامپیوتر

افزایش سرعت رایانه مساله ای است همواره به عنوان یکی از دغدغه های کاربران رایانه ای بوده و این مورد در سیستم ها قدیمی تر بیشتر احساس می شود. برای افزایش سرعت ویندوز راه حل های مختلفی وجود دارد که در ادامه بهترین راه افزایش سرعت ویندوز توسط پکبه به شما آموزش داده می شود.

افزایش سرعت رایانه و لپ تاپ

افزایش سرعت رایانه و لپ تاپ مساله ای است که همه ی ما بارها به آن فکر کرده، و برای انجام آن از شیوه های مختلفی کمک گرفته ایم. به طور کلی آموزش افزایش سرعت کامپیوتر یکی از مواردی است که اکثر دارندگان و استفاده کنندگان از این سیستم ها همواره در جستجو و صدد دستیابی به آنها هستند، و برای انجام این کار همواره راه حل های مختلفی از سوی متخصصین این حوزه ارائه می شود.

همچنین گاها برای آموزش افزایش سرعت کامپیوترها نرم افزارهایی تهیه و در اختیار کاربران قرار می گیرد که در درون این نرم افزارهای آموزشی، چندین نرم افزار گوناگون وجود دارد که بسیاری از آنها علاوه بر نداشتن کارایی مناسب، ممکن است حتی باعث افت سرعت ویندوز شوند. به همین دلیل واجب است برای افزایش سرعت ویندوز ۱۰ و یا هر ویندوز دیگری ابتدا اقدام به عیب یابی کرده، و سپس نسبت به رفع آن اقدام کنیم. در ادامه این متن آموزش هایی در مورد افزایش سرعت رایانه و خصوصا افزایش سرعت ویندوز ۱۰ به شما داده می شود.

افزایش سرعت رایانه بستن برنامه های پر مصرف

افزایش سرعت رایانه با بستن برنامه های پر مصرف در ارتباط است. گاهی بعضی از برنامه های پر مصرف قسمت زیادی از کارایی CPU سیستم شما را مختل نموده، و باعث افت ناگهانی سیستم و یا هنگ کردن آن می شوند. به همین دلیل باید روند اجرای این برنامه ها را متوقف نمود تا افزایش سرعت رایانه اتفاق افتد. یکی از بهترین راه ها برای بهبود و افزایش سرعت ویندوز ۱۰ و دیگر سیستم ها، از طریق دسترسی به Task Manager سیستم امکان پذر خواهد بود.

افزایش سرعت رایانه

در این قسمت شما می توانید برنامه های پرمصرف را شناسایی کرده، و یا برنامه های مشکل دار را که باعث هنگ کردن سیستم شما شده اند، را شناسایی کنید. برای دسترسی به این قسمت در ویندوز می توان از طریق کلیدهای ترکیبی Ctrl-Shift-Esc استفاده نمود. یا از طریق راست کلیک در منوی وظیفه سیستم خود به آن دسترسی داشته باشید.

پس از دسترسی به قسمت Task Manager شما می توانید از قسمت Processes میزان استفاده هر برنامه را از CPU ،RAM و Disk مشاهده کرده، و در صورت نیاز به بستن برنامه، روی آن کلیک نموده و در نهایت روی گزینه End Task کلیک نمایید، تا برنامه مورد نظر بسته شده و سرعت ویندوز شما افزایش یابد.

افزایش سرعت رایانه با بستن برنامه ها

برای افزایش سرعت رایانه برنامه های موجود در System Tray را ببندید

افزایش سرعت رایانه با بستن برنامه های موجود در System Tray امکان پذیر است. بسیاری از برنامه های نصب شده بر روی ویندوز پس از نصب از طریق این بخش قابلیت دسترسی پیدا می کنند، و همین مورد باعث می شود که درصدی از سرعت ویندوز را کاهش داده، و در خفا و پنهان باعث ایجاد اختلال در سیستم رایانه شما شوند. برای دسترسی به بهترین آموزش افزایش سرعت کامپیوتر توصیه می شود راه های ذکر شده در این قسمت را دنبال نمایید. قسمت System Tray در نوار منوی وظیفه سیستم و در کنار ساعت قرار دارد.

برای افزایش سرعت ویندوز ۱۰ می توانید بر روی فلش رو به بالا در کنار ساعت کلیک کرده، و سپس بر روی برنامه های موجود راست کلیک کرده، و آنها را ببندید. برای دیگر سیستم ها نیز روش کار همینگونه است. افزایش سرعت رایانه با بستن این برنامه در ارتباط است. ممکن است استفاده از این قسمت هم به شما کمک چندانی نکند، توصیه می شود روش بعدی را در این آموزش دنبال نمایید.

افزایش سرعت ویندوز با بستن افکت های بصری

افزایش سرعت ویندوز با بستن افکت های بصری، سایه ها و انیمیشن های موجود در سیستم در ارتباط است. ویندوزهای جدید مثل ویندوز ۱۰ برای ایجاد جذابیت و کیفیت بصری بهتر، از افکت ها و انیمیشن های جذاب استفاده می کنند. در واقع اجرا این برنامه ها در سیستم های نو و جدید به خوبی بازدهی دارد، اما اجرای این قابلیت ها در سیستم های قدیمی می تواند باعث افت سیستم شما شوند، و با غیرفعال نمودن آنها کارایی و سرعت ویندوز شما افزایش می یابد. در این قسمت آموزش افزایش سرعت کامپیوتر با بستن این برنامه ها ارائه می شود.

افزایش سرعت رایانه با بستن برنامه های موجود در System Tray

افزایش سرعت رایانه با بهبود عملکرد ویندوز شما در ارتباط است. برای مثال برای افزایش سرعت ویندوز تن یا ۱۰، یکی از راه حل ها، بستن یا غیر فعال کردن جلوه ها و افکت های بصری است. برای اینکار ابتدا وارد بخش جستجوهای ویندوز شده و عبارت sysdm.cpl را وارد نمایید. پس از اینکار منوی System Properties برای شما باز می شود. پس از آن بر روی Advanced کلیک کرده و از این قسمت با کلیک نمودن روی گزینه Setting از بخش Performance، به منوی Performance Options وارد می شوید.

در این قسمت شما لیستی از جلوه ها و افکت های بصری را مشاهده می کنید. می توانید تعدادی یا همه ی آنها را غیر فعال کنید. همچنین در منوی Performance Options می توانید با انتخاب تب visual Effects و سپس انتخاب گزینه Adjust for best performance انجام این مورد را به خود ویندوز واگذار نمایید. در این حالت ویندوز ۱۰ به صورت خودکار افکت ها یا انیمیشن هایی را که باعث افت سرعت سیستم شما می شوند را شناسایی کرده و آنها را غیر فعال می کند. و در نهایت این مورد باعث افزایش سرعت ویندوز شما خواهدشد.

افزایش سرعت رایانه با کمک کرفتن از troubleshooter

افزایش سرعت کامپیوتر با کمک گرفتن از قسمت troubleshooter ویندوز ۱۰ امکان پذیر است. این قسمت یک ابزار بسیار کارآمد و حرفه ای است که در سیستم ۱۰ طراحی شده و می توان برای افزایش سرعت ویندوز ۱۰ از آن کمک گرفت. برای استفاده از این قابلیت در ابتدا می بایست عبارت troubleshooting را در قسمت جستجوی ویندوز وارد نمایید. پس از این اقدام منوی Troubleshooting Control Panel برای شما باز می شود.

افزایش سرعت ویندوز ۱۰ با بستن افکت های بصری

سپس در قسمت System and Security بر روی گزینه Run maintenance tasks کلیک کنید تا پنجره Troubleshoot and help prevent computer problems برای شما باز شود. در پایین این صفحه بر روی دکمه Next کلیک کنید. پس از این کار سیستم به صورت خودکار اقدام به عیب یابی در برنامه های موجود کرده و پس از تشخیص عیوب به صورت اتوماتیک نسبت به رفع آنها اقدام می کند.

افزایش سرعت رایانه حداقل با یکی یا تمامی روش های ذکر شده امکان پذیر می شود. امیدواریم آموزش افزایش سرعت کامپیوتر ذکر شده در این مقاله بتواند به شما کمک نماید.

نظرات غیرفعال هستند