stock computer 1

کدام ویندوز بهتر است

ویندوز ۱۰ در ۲۹ ژوئیه راه اندازی شد و تاکنون بیش از ۱۴ میلیون بار بارگیری شده است. اما چرا؟ تصمیم مایکروسافت برای خالی کردن ویندوز ۱۰ نقش مهمی را ایفا می کند (خصوصاً با توجه به هشدارهای منتظر ماندن) اما این تنها نوک کوه یخ است.

بنابراین ، بیایید تفاوت های اصلی بین ویندوز ۱۰ ، ویندوز ۷ و ویندوز ۸ را اندازه بگیریم. تعداد زیادی از جوانب مثبت بلکه برخی از منفی قابل توجه نیز وجود دارد ، از جمله چند معامله کننده بالقوه.

خدمات مرتبط : خدمات کامپیوتری در محل

۱٫ چه چیزی باعث پیشرفت ویندوز ۱۰ می شود

هزینه – در حالی که برخی از کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸ ویندوز ۱۰ را مجانی دریافت نخواهند کرد ، برای اکثریت قریب به صرفه هیچ هزینه ای برای ارتقاء آن نیست. روی کاغذ این مسئله بسیار جالب است زیرا ویندوز ۱۰ ارزان نیست و خرده فروشی نسخه های Windows 10 Pro و Windows 10 Pro به ترتیب ۱۱۹ دلار و ۱۹۹ دلار است.

خدمات نصب ویندوز در محل تهران

در مقابل ، ویندوز ۷ و ویندوز ۸ پس از انتشار ویندوز ۱۰ توسط مایکروسافت آزاد نشده اند و شرکت هیچ برنامه ای برای ساختن آنها ندارد. در نتیجه حتی اگر به موقع به ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ برگردید ، به نظر می رسد که به روز ماندگاری رایگان ویندوز ۱۰ خود را عادی کنید.

امروز در: فناوری

پشتیبانی طولانی تر – یکی دیگر از دلایل اصلی برای به دست آوردن آخرین نسخه ویندوز ، مایکروسافت آن را برای مدت طولانی تر از ویندوز ۷ و ویندوز ۸ پشتیبانی می کند. صفحه Windows Lifecycle (گرفتن صفحه زیر) این را به دو بخش تقسیم می کند: پشتیبانی اصلی و پشتیبانی گسترده.

Mainstream Support مهلتی برای اضافه کردن ویژگی ها و قابلیت های جدید است که این امر را بسیار مهم تر می کند ، اما پشتیبانی پشتیبانی گسترده زمانی است که مایکروسافت از بروزرسانی های امنیتی پشتیبانی از این سیستم عامل را متوقف می کند. همانطور که خواهید دید ویندوز ۱۰ پنج سال دیگر به پشتیبانی طولانی تر از ویندوز ۷ و دو سال دیگر نسبت به ویندوز ۸ می دهد:

مقالات مرتبط : آموزش نصب ویندوز 11

انعطاف پذیری و برنامه های جهانی – جایی که مایکروسافت شایسته اعتبار زیادی برای ویندوز ۱۰ است ، دلیل این سیستم عامل در همه دستگاه های آینده مایکروسافت از دسک تاپ و لپ تاپ ، گرفته تا هیبریدی ، تبلت و تلفن های هوشمند است.

بزرگترین مزایای این موارد عبارتند از:

برنامه های موجود در فروشگاه Windows جدید بر روی هر دستگاه اجرا می شوند ، به این معنی که نسخه واحد Angry Birds در همه جا کار می کند.
ویژگی “Continuum” مایکروسافت به شما امکان می دهد تلفن یا رایانه لوحی را به یک مانیتور و صفحه کلید وصل کنید و از آن مانند رایانه شخصی استفاده کنید. بله ویندوز ۱۰ واقعاً در هر دستگاه اجرا می شود و رابط کاربری می تواند با محیط آن سازگار باشد – از جمله تلفن ، تبلت یا رایانه شخصی و لمس ، تعامل ماوس یا صفحه کلید.

Gaming -Windows 10 DirectX 12 را با خود به ارمغان می آورد و برای گیمرهای جدی این یک مورد ضروری است. گزارش های اولیه حاکی از آن است که DX12 می تواند عملکرد ۳۰-۴۰٪ نسبت به DX11 به ارمغان آورد و این در حالی است که واقعیت به ۱۰-۲۰٪ نزدیکتر است که هنوز پول برای طناب قدیمی است. ویندوز ۷ و ویندوز ۸ هرگز به DX12 دسترسی نخواهند داشت.

علاوه بر این ، ویندوز ۱۰ بازی های جریان را از Xbox One پشتیبانی می کند. کنترلرهای ایکس باکس وان با رایانه های شخصی ویندوز ۱۰ سازگار است و می توانید دقایقی در حال پخش Witcher 3 بر روی دسک تاپ یا لپ تاپ خود باشید. بهتر از همه ، جریان Xbox One سریع و پاسخگو است و دوباره بعداً به ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ نخواهد آمد.

بیشتر بخوانید :بهترین راه حل ها برای افزایش سرعت رایانه

جستجو / Cortana – ویندوز ۸ جستجوی آنلاین نسبتاً مناسبی را ارائه می دهد که در صفحه شروع جنجالی آن پخته شده است و ویندوز ۷ فقط جستجوهای محلی (آنچه در رایانه موجود است) را ارائه می دهد ، ویندوز ۱۰ به راحتی هر دو مورد را بر طرف می کند.

رمز موفقیت آن کورتانا ، دستیار صوتی است که از ویندوزفون ارسال شده است و نام وی از حق رای دادن به بازی ویدیویی Halo گرفته شده است. مانند Siri در iOS و جستجوی صوتی Google در Android ، Cortana می تواند به دستورات صوتی پاسخ دهد و همه چیز را از جستجوی سریع اینترنت گرفته تا کارهای اصلی در ویندوز ۱۰ مانند باز کردن یک ایمیل جدید ، ایجاد مدخل تقویم و موارد دیگر انجام دهد.

کورتانا عالی نیست ، اما او خیلی خوب از دروازه استفاده می کند و با گذشت زمان بهتر می شود.

Edge Browser و Desktop Virtual – من این دو را در کنار ویژگی های جلب شده ذکر کردم. مرورگر Edge (که در زمان پرتاب هنوز از ویژگی های آن محدود است) تلاش مایکروسافت برای خنثی کردن حرکت از Chrome است. Edge بطور قابل توجهی سریعتر از Internet Explorer عمل می کند و فقط در ویندوز ۱۰ موجود است.

علاوه بر این ویندوز ۱۰ سرانجام میزکارهای مجازی مانند آنهایی که مدتهاست در Linux و Mac OS X دیده می شوند را اضافه می کند. این به کاربران بدون نصب چند مانیتور امکان ایجاد چندین میز مجازی را می دهد که برای تقسیم کار بین اوقات فراغت ، کار در پروژه ها یا هر چیز دیگری مفید است. تو نیاز داری. این یک ویژگی عالی است.

بیشتر بیاموزید :آموزش نصب ویندوز ۱۰

حداقل نیازها – از نظر فنی ویندوز ۱۰ برنده این دسته نمی شوند ، اما در صورت نیاز به رایانه شخصی که حداقل مشخصات بیشتر از آن ویندوز ۸ ویندوز ۸ و پنج ساله ویندوز ۷ مایکروسافت را داشته باشد ، اعتبار زیادی ندارد. این مشخصات:

رم: ۱ گیگ (GB) برای ۳۲ بیتی یا ۲ گیگابایت برای ۶۴ بیت
فضای دیسک سخت: ۱۶ گیگابایت برای سیستم عامل ۳۲ بیتی ۲۰ گیگابایتی برای سیستم عامل ۶۴ بیتی
کارت گرافیک: DirectX 9 یا بالاتر با درایور WDDM 1.0
صفحه نمایش: ۸۰۰ x 600
من گمان می کنم یکی از انگیزه های اصلی مایکروسافت در اینجا این بود که ویندوز ۱۰ نیاز به روان و روان بر روی تلفن ها و تبلت ها و رایانه های شخصی دارد. این امر باعث می شود این روزها به استثنای بعضی از ماشین های بسیار قدیمی ویندوز XP ، به اندازه کافی کارآیی داشته باشید.

امنیت

در حالی که ویندوز ۷ و ویندوز ۸ کار بسیار خوبی برای ایمن نگه داشتن کاربران انجام می دهند ، ویندوز ۱۰ بازی خود را با چندین ویژگی جدید بالا می برد. اول «نگهبان دستگاه» است که با بررسی برنامه ها و برنامه های نرم افزاری بدون امضای ، حملات صفر را مسدود می کند. دستگاه نگهبان همچنین می تواند تقریباً عملیاتی کند ، حتی اگر به خطر بیفتد ، یک نسخه از راه دور می تواند نرم افزار مخرب را بشناسد و خنثی کند.

بعدی “Windows سلام” است که پشتیبانی بیومتریک پیشرفته ای است که به منظور کاهش اعتماد به کلمه عبور با استفاده از صورت ، عنبیه یا اثر انگشت شما طراحی شده است. برای این کار به دستگاه سخت افزاری خود نیاز دارید (وب کم ، خواننده اثر انگشت و غیره) اما بازخورد اولیه این است که به خوبی کار می کند و دوباره باید در طول ویندوز ۱۰ بهبود یابد.

سرانجام در ویندوز ۱۰ مایکروسافت اکنون تکه های امنیتی را در خارج از Windows Update ارائه می کند ، بنابراین لحظه ای که در دسترس هستند مستقیماً به رایانه شما می روند. از نظر تئوری ، این بدان معناست که رایانه های ویندوز ۱۰ همیشه به روز هستند که به هکرها زمان بسیار سخت تری می دهد ، حتی اگر برخی از خرابی های قابل توجه نیز وجود داشته باشد.

در حقیقت ، اگرچه ممکن است این لیست به روزرسانی Windows 10 را به نظر برسد ، اما در واقع مشکلات جدی در انتقال به آخرین سیستم عامل مایکروسافت وجود دارد.

بنابراین اکنون در اینجا تمام دلایلی که باید بمانید در ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ قرار داده شده است …

۲٫ چه چیزی باعث ماندن در ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ می شود

عالی به عنوان یک برچسب قیمت رایگان ، پشتیبانی طولانی تر ، برنامه های بهتر و بازی ، جستجو و امنیت ممکن است متاسفانه به نظر برسد لیستی که در آن ویندوز ۷ و ویندوز ۸ فعلی ویندوز ۱۰ را شکست می دهند به همان اندازه قوی است.

اینها نگرانی های اصلی ما است:

پایداری – در حال حاضر ویندوز ۱۰ کاملاً جدید است و با وجود تعداد زیادی از اشکالات شگفت آور که در ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ مشاهده نمی کنید راه اندازی شده است. در میان این نمادها ناپدید می شوند از نوار وظیفه ، شروع قفل منوها ، ویندوز فروشگاه اشکالات را بارگیری کنید ، خطاهای کپی و چسباندن ، مشکلات مربوط به صدا و سایر موارد را بارگیری کنید.

در حقیقت مایکروسافت قصد دارد بارگیری گسترده ای از یک گیگابایت رفع اشکال را منتشر کند ، که ایده ای از مقیاس را به شما می دهد. مشکل این است که چنین تکه های بی شماری همیشه اشکالات جدید خود را به همراه می آورند. در نتیجه این دلیل زیادی نیست که هرگز به ویندوز ۱۰ ارتقا ندهید ، بلکه دلیل خوبی برای ارتقاء ویندوز ۱۰ در حال حاضر نیست.

در مقابل ، ویندوز ۷ و ویندوز ۸ (علی رغم شروع ناخوشایند اخیراً این روزها تقریباً کاملاً محکم هستند.

به روزرسانی های اجباری – ویندوز ۱۰ به دلیل این امر ممکن است ایمن تر و به روز تر باشد ، اما تصمیم مایکروسافت برای مجبور کردن به روزرسانی بر روی کاربران نیز دارای نواقص قابل توجهی است. این شامل نصب خودکار درایور گرافیکی شکسته که نمایشگرها را خراب می کند ، یک پچ امنیتی که باعث خرابی ویندوز اکسپلورر و موارد دیگر شد.

در مقابل ویندوز ۸ و ویندوز ۷ همه به روزرسانی ها را اختیاری می کنند و به شما هشدار می دهید که آنها را نصب کنید. من معتقدم که راه حل ایده آل بین این دو قرار دارد: همه به روزرسانی ها را بصورت پیش فرض به صورت خودکار انجام دهید ، اما به کاربران این گزینه را بدهید که هر دسته به روزرسانی یا به روزرسانی های فردی را که دوست دارند متوقف یا به تأخیر بیاندازند. در حال حاضر این عدم انعطاف پذیری باعث می شود ویندوز ۱۰ برای برخی معامله گر شود.

سیاست های ظالمانه اجرای برجام – البته به روزرسانی های اجباری منجر به بسیاری از کاربران شده است تا روش های شفافی را برای کنار زدن بر روی تکه های ویندوز ۱۰ ابداع کنند ، اما نکته کمی در این مورد وجود ندارد. مایکروسافت کاربران را ملزم به پذیرش این شرایط در ویندوز ۱۰ EULA (توافق نامه مجوز کاربر نهایی) و به روزرسانی های امنیتی در حال حاضر کنار Windows Update کرده و بدون هشدار در همه نسخه های ویندوز ۱۰ نصب می کند.

در همین حال ، بروزرسانی های درایور و ویژگی ها از طریق Windows Update تا یک ماه توسط کاربران Windows 10 Home (اکثریت قریب به اتفاق مصرف کنندگان) و هشت ماه توسط مشتریان Windows 10 Pro (بیشتر مشاغل) قابل تأخیر است ، اما بعد از این مدت مایکروسافت بعدی را قطع می کند. دور از به روز رسانی (از جمله تکه های امنیتی) از کاربران تا زمانی که موارد قبلی را بپذیرید.

ویندوز ۷ و ویندوز ۸ در گذشته سیاستهای مشابهی را برای بروزرسانی های اصلی داشته اند (بسته های سرویس در ویندوز ۷ و بروزرسانی ویندوز ۸٫۱) اما کاربر برای هر به روزرسانی مجدد – بزرگ یا کوچک – مانند ویندوز ، با یک ساعت تیک زدن روبرو نیست. ۱۰

جالب است که اخیراً مایکروسافت ابزاری برای حذف به روزرسانی های بد در ویندوز ۱۰ منتشر کرده است که نشان می دهد ممکن است موضع آن نرم شود ، اما این ابزار فقط بعد از نصب به روزرسانی ها کار می کند که در صورت عدم استفاده از کامپیوتر از راه اندازی مجدد کامپیوتر ، استفاده چندانی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید :آموزش نصب ویندوز ایکس پی بر روی بردهای جدید نسل ۳

حریم خصوصی – اگر سیاستهای اجرایی سخت باشد ، با این حال ، هیچ چیزی در مورد نقض حریم خصوصی درخواست مایکروسافت در ویندوز ۱۰ EULA نیست. بخش قابل توجه می خواند:

“هنگامی که ما یک عقیده خوب داشته باشیم که انجام این کار ضروری است ، ما به داده های شخصی ، از جمله محتوای شما (مانند محتوای ایمیل شما ، سایر ارتباطات خصوصی یا پرونده های موجود در پوشه های خصوصی) دسترسی ، افشای و حفظ خواهیم کرد.”

گفتن “ضروری” ضروری است و این بدان معناست که مایکروسافت بدون هیچ دلیلی حریم خصوصی شما را نقض نمی کند ، بلکه اعتماد به نفس همه کاهش می یابد – و چیز بزرگی از این وجود ندارد که در دنیای پس از اسنودن اتفاق بیفتد.

سهولت استفاده – در انصاف ویندوز ۷ آنقدر همه گیر است که ویندوز ۱۰ هرگز از آن استفاده نمی کرد که از گذشته دوست داشتنی باشد. گفته می شود که ویندوز ۱۰ از ویندوز ۸ بصری تر است و بیشتر به بازگشت از منوی استارت می رسد. در نتیجه ویندوز ۱۰ ترکیبی عالی از پیشرفت های ویندوز ۸ و آشنایی با ویندوز ۷ است ، اما دید عناصر ویندوز ۸ (و تعداد زیادی از آنها وجود دارد) هنوز هم برای بعضی ها زیاد نخواهد بود.

ویندوز ۱۰ همچنین به سازگاری بیشتری در رابط کاربری خود احتیاج دارد ، زیرا هنوز یک تغییر جنجالی بین تنظیمات دسکتاپ سنتی مانند کنترل پنل و تنظیمات تحت فشار قرار داده شده به UI مدرن وجود دارد. مایکروسافت واقعاً باید این مرتب سازی را انجام دهد و باید تا الان چنین بوده است.

ویژگی های از دست رفته – این کار روی بسیاری از کاربران تأثیر نمی گذارد ، اما واقعیت این است که ویندوز ۱۰ برخی از ویژگی های کاربران Windows 7 و Windows 8 را از بین می برد.

بزرگترین ویندوز مدیا سنتر است که در برخی از تنظیمات رسانه های خانگی پایه اصلی است ، در حالی که پخش دی وی دی بومی نیز وجود ندارد (مایکروسافت در حال تجدید نظر در این مورد است) ، هیچ ابزار دسک تاپ و پشتیبانی از فلاپی درایو وجود ندارد. در همین حال بازی هایی مانند Solitaire حذف شده اند و اکنون با پرداخت هزینه لازم برای حذف آنها ، از فروشگاه Windows پشتیبانی می شوند.

بیشتر بخ.انید :آموزش نصب ویندوز ۱۰ در کنار مک 

Broadband Hog – در حالی که سیاست به روزرسانی اجباری ویندوز ۱۰ نظرات مختلفی را ایجاد کرده است ، مسئله بسیار کمتر گزارش شده نیز رخ می دهد: سیستم عامل جدید از سیستم توزیع به روزرسانی همتا (p2p) به نام ‘Windows Update Delivery Optimization’ (WUDO) استفاده می کند. .

فایده WUDO این است که به محض بارگیری یک دستگاه ویندوز ۱۰ آخرین به روزرسانی ها ، آنها را به طور خودکار در رایانه های دیگر در شبکه شما توزیع می کند و باعث صرفه جویی در وقت می شود. مشکل این است که رایانه شخصی شما نیز به اشتراک گذاری این بروزرسانی با رایانه های شخصی دیگر در سراسر جهان که هنوز به آن احتیاج دارند ، خواهد شد. این فشار به سرورهای مایکروسافت فشار وارد می آورد اما همچنین بدان معنی است که ویندوز ۱۰ بیشتر از پهنای باند شما را نسبت به ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ مصرف می کند ، که هیچکدام از آنها این کار را انجام نمی دهند.

خبر خوب برای کسانی که در اتصالات اندازه گیری قرار دارند این است که با مراجعه به موارد زیر قابل تغییر است:

تنظیمات> بروزرسانی و امنیت> بخش Windows Update> گزینه های پیشرفته
رایانه های شخصی را در شبکه محلی من فقط انتخاب کنید تا WUDO فقط برای رایانه های شخصی شما استفاده شود ، یا
آن را خاموش کنید تا هر رایانه مجبور شود بارگیری های خود را دریافت کند
در حالی که گزینه غیرفعال کردن خوب است ، WUDO نمونه دیگری از اینکه مایکروسافت باید با ویندوز ۱۰ شفاف تر باشد و به آنها اطلاع دهید پیش بینی می کند دستگاه هایشان به طور پیش فرض چه کاری در پشت آنها انجام خواهد داد.

خط پایانی

با توجه به شیوه تکامل سیستم عامل های ویندوز در طول دوره های زندگی ، در حال حاضر غیرممکن است که بیش از حد تمجید یا لعنتی ویندوز ۱۰ را لعنت کنیم ، اما می توانیم نتیجه گیری را در مقایسه با اختلافات بین آن و پیشینیان آن شروع کنیم.

احساس شخصی من این است که ویندوز ۱۰ در هر دو ویندوز ۷ و ویندوز ۸ پیشرفتی است و به مرور زمان یکی از نسخه های عالی مایکروسافت در نظر گرفته می شود. گفته می شود که ویندوز ۱۰ با بیشتر اشکالات از آنچه راه اندازی شده است راه اندازی می شود (در حالی که مایکروسافت سیستم عامل فوق العاده ای را طراحی کرده است) اما این کنترل کننده ترین و تهاجمی ترین نسخه ویندوز است که کمپانی تا کنون منتشر کرده است و نیاز به سازش طولانی مدت دارد.

همه این بدان معنی است که ویندوز ۱۰ بهترین و آزار دهنده ترین نسخه ویندوز است که من استفاده کرده ام. آنهایی که مصمم هستند در لبه برش باشند ، آن را ارتقا می بخشند و آن را دوست دارند ، اما کسانی که بیشتر به ویندوز ۷ و ویندوز ۸ وصل می شوند باید کمی بیشتر صبر کنند. مدت زمان خرید رایگان ویندوز ۱۰ تا ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۶ برای کاربران واجد شرایط ادامه دارد ، بنابراین وقت آن است که ببینیم آیا مایکروسافت می تواند اختلافاتی را ایجاد کند که ویندوز ۱۰ را نسبت به نسل قبلی خود در مقایسه با مواردی که درخشش می بخشد ، بدتر کند.

نظرات غیرفعال هستند